Prezesi Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Związku Cyfrowa Polska –  Wiesław Paluszyński i Michał Kanownik zapraszają na webinarium „PRAWNA OCHRONA TREŚCI W INTERNECIE”.

Spotkanie jest organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w środę, 19 maja 2021 r. w godz. 10-12.

Dokąd zmierza świat cyfrowych treści, a w nim Unia Europejska? Na czym polega prawna ochrona informacji w sieci? Czy jesteśmy jeszcze właścicielami tego, co stworzyliśmy i udostępniliśmy w Internecie? Przed jakimi sądami możemy dochodzić swoich praw?

Na powyższe pytania odpowie na spotkaniu nasz gość specjalny – prof. Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, wybitny prawnik, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Akademii Sztuki Wojennej, członek Rady ds. Cyfryzacji.

Prof. Chałubińska-Jentkiewicz specjalizuje się w zagadnieniach prawa autorskiego w obszarze mediów i nowych technologii, zajmuje się również kwestiami cyberbezpieczeństwa. Jest autorką licznych monografii i artykułów naukowych, a także redaktorem zbiorów komentarzy i innych publikacji prawniczych.

Niebawem nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukaże się jej najnowsza książka pt. „PRAWNA OCHRONA TREŚCI CYFROWYCH”. W tej publikacji szeroko omówiony zostanie zakres obecnych i projektowanych regulacji prawnych dotyczących materiałów publikowanych w sieci. Sporo miejsca poświęcono także analizie regulaminów Facebooka i innych mediów społecznościowych.

Do dyskusji zaprosiliśmy znakomitych ekspertów: Marcina Olendra – zajmującego w Google stanowisko menadżera ds. Polityk Publicznych i Relacji Rządowych dla regionu centralnej i wschodniej Europy oraz mec. Oskara Tułodzieckiego – znakomitego prawnika, założyciela Stowarzyszenia Kreatywna Polska, Przewodniczącego  Komisji Prawa Autorskiego przy Ministerstwie Kultury oraz Komitetu ds. Własności Intelektualnej ICC. Dyskusję poprowadzi Jarosław Mojsiejuk, prawnik, manager w Hewlett Packard Enterprise Polska, były Dyrektor w Cyfrowym Polsacie i wieloletni Dyrektor Departamentów i Biur w MSWiA. Przygotowywał projekty przepisów dot. nowych technologii, występował jako ekspert z ramienia PTI w pracach nad ustawą o podpisie elektronicznym. Jest współautorem „Vademecum o podpisie elektronicznym” i wielu artykułów prasowych, występującym często w roli prelegenta na licznych konferencjach branżowych.

Webinarium

PRAWNA OCHRONA TREŚCI W INTERNECIE

zakończyło się.

Dziękujemy wszystkim za udział!