Technosfera przemysłu przyszłości

Przełomowe technologie w praktyce

Technosfera przemysłu przyszłości

Tematyka konferencji 15 maja

W pierwszym dniu obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego zaplanowaliśmy konferencję dotyczącą zastosowań technologii w przemysłe. Będziemy dyskutowac o najnowszych trendach technologicznych w medycynie, energetyce i cyberbezpieczeństwie. Nie zabraknie bloku dotyczącego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w przemyśle.

Wykorzystanie AI

Sztuczna inteligencja w Przemyśle 5.0

Sztuczna inteligencja osiąga powoli skalę przemysłową, znajdując zastosowanie w coraz większej liczbie obszarów. Jednocześnie przedsiębiorstwa i organy publicznie nadal poszukują zastosowań, które zwiększą skalę oszczędności lub poprawią działanie operacyjne. Poszukiwanie takich rozwiązań zawsze wiąże się z ryzykiem, nie tylko biznesowym. AI staje się zjawiskiem społecznym.

W trakcie panelu porozmawiamy o tym jak rozwój sztucznej inteligencji, także generatywnej, zmienia przemysł prowadząc do jego transformacji do „5.0”. Poruszone zostaną wątki dotyczące konkretnych zastosowań i ich wpływu na organizacje oraz jej pracowników. Sporo miejsca poświęcone zostanie także etycznym aspektom stosowania tej technologii oraz ryzykom związanym z AI.

Wśród poruszanych wątków znajdą się także kwestie prawno-regulacyjne, które będą wpływały na podejście do innowacji i rozwoju modeli biznesowych. Zajmiemy się m.in. AI Act czy Data Act, które są aktami prawnymi, które zmienią rzeczywistość związaną ze stosowaniem AI

Polskie Towarzystwo Informatyczne
ul. Solec 38 lok. 103 00-394 Warszawa
tel: +48 22 838 47 05
mail: pti[at]pti.org.pl
Anna Beata Kwiatkowska
Koordynator SDSI
annabeata.kwiatkowska@pti.org.pl
tel. 602 184 813
Katarzyna Jędryka
Dyrektor Generalny BZG
katarzyna.jedryka@pti.org.pl

Organizacja wydarzenia
Paulina Giersz
paulina.giersz@pti.org.pl
tel. 502 311 655

Jolanta Bargiel
jolanta.bargiel@pti.org.pl
tel. 609 469 946