’21

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Główne wydarzenia

Polska w technosferze przyszłości

Konferencja „Polska w technosferze przyszłości”

Termin: 25 maja 2021 r.
Formuła: zdalna
www: https://sdsi.pl/konferencja

Tematyka konferencji skupiać się będzie na najnowszych technologiach oraz ich znaczeniu dla rozwoju społecznego i gospodarczego. Przewodnim celem wydarzenia jest promocja dokonań polskich informatyków i  polskiej informatyki. Jako prelegenci wystąpią wybitni naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz administracji państwowej.

W tym dniu przybliżymy uczestnikom trzy najważniejsze trendy, które będą kształtowały przyszłość: sztuczną inteligencję, informatykę kwantową i cyberbezpieczeństwo. Wszystkie trzy bloki zaprezentujemy w kontekście twórczości Stanisława Lema, który w swoich książkach, publikacjach popularnonaukowych i publicystycznych tak doskonale przewidywał rozwój technologii i świata. W stulecie urodzin naszego wybitnego futurologa obchodzimy rok jego imienia. Włączenie konferencji do kalendarium Roku Stanisława Lema nada jej odpowiedni kontekst, rangę i rozgłos.

Więcej...

Wielka Gala

Wielka Gala Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego

Termin: 10 września 2021 r.
Miejsce: Filharmonia Narodowa

Wielka Gala jest momentem kulminacyjnym obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. W tym roku odbędzie się w placówce o strategicznym znaczeniu na mapie polskiej kultury. Wezmą w niej udział wysocy rangą przedstawiciele polskiego rządu i parlamentu, świata polityki, nauki, biznesu oraz organizacji pozarządowych i mediów. Dla naszych gości zaplanowaliśmy wyjątkowy koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej. Po koncercie świętować będziemy jubileusz 40-lecia działalności PTI. Podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia państwowe.

Decydując się na współpracę z Filharmonią Narodową, chcemy także wesprzeć to miejsce po trudnym okresie przymusowego zawieszenia działalności ze względu na COVID-19.

Konkurs GEEK

Konkurs gier edukacyjnych GEEK

Termin: październik 2020 r. – 10 września 2021 r.
Miejsce: cała Polska, finał: 25 maja – Konferencja online „Polska w technosferze przyszłości” (ogłoszenie wyników), 10 września –  Filharmonia Narodowa (wręczenie nagród)
www: https://mlodzi.pti.org.pl
platforma do współpracy: https://geek.pti.org.pl

Organizowany przez PTI konkurs pozwoli wyłonić najlepsze scenariusze lub prototypy komputerowych gier edukacyjnych. Jest okazją dla uczestników do rozwoju kompetencji informatycznych, a jednocześnie wspomaga przygotowanie produktów (lub koncepcji produktów), które można wykorzystać w edukacji lub skomercjalizować.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych, średnich i techników oraz studentów pierwszego roku. W obecnej edycji do rywalizacji zgłosiły się aż 153 drużyny, co daje ponad 700 uczniów i około 100 nauczycieli. Zgłoszone projekty obejmują gry edukacyjne wspomagające naukę m.in. : fizyki, biologii, języka angielskiego, historii, przedsiębiorczości, matematyki, programowania oraz przedmiotów zawodowych.

Informatyka w Edukacji

XVIII Konferencja Informatyka w Edukacji

Termin: wrzesień 2021 r.
Miejsce: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika/online

Konferencja od wielu lat przybliża zastosowanie technologii cyfrowych w edukacji. Uczestniczą w niej nauczyciele szkolni i akademiccy, przedstawiciele ośrodków doskonalenia nauczycieli, koordynatorzy ds. innowacji, przedstawiciele ministerstw oraz innych instytucji związanych z informatyzacją szkół.

Wydarzenie jest organizowane przez Oddział Kujawsko-Pomorski PTI oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Instytucje te mają długą tradycję w rozwijaniu i wdrażaniu informatyki w edukacji. Są kolebką ogólnopolskich inicjatyw, takich jak: Konkurs Informatyczny Bóbr, próbna matura z informatyki, Godzina Kodowania. Konferencja jest przygotowywana przez zespół, którego członkowie od wielu lat uczestniczą w realizacji najważniejszych inicjatyw związanych z edukacją informatyczną w Polsce oraz na forum międzynarodowym.

Organizator

Polskie Towarzystwo Informatyczne

ul. Solec 38 lok. 103 00-394 Warszawa
tel: +48 22 838 47 05
mail: pti[at]pti.org.pl

Renata Malewska
Kierownik projektu Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

renata.malewska [at] pti.org.pl
tel: 501 200 244

Paulina Giersz
Strona internetowa, opracowanie graficzne

paulina.giersz [at] pti.org.pl
tel: 502 311 655

[wpforms id=”124″ title=”false” description=”false”]